Yangın Tüp Dolum

heading

YYangınlar küçük alevlerden ve dikkatsizlikten çıkar. Yangın çıktığında 110 itfaiye aranı ve itfaiye gelene kadar yangın söndürülmeye çalışılır. Yangın söndürme de kullanılan aletin adı ise yangın tüpüdür. Bu yüzden yangın tüplerinin dolu olup olmadığına dikkat edilmesi gerekmektedir. Yangın tüpü boş ise muhakkak doldurulmalı ve bakım işlemleri yapılmalıdır.

Yangın tüpünü doldurmak için standartlara uygun malzemeler kullanılmalıdır. Dolum yaparken ilk olarak tüpün içerisindeki itici gazın yani azotun boşatılması gerekmektedir. Azot gazının çıktığından emin olduktan sonra tüpün içerisindeki kimyevi madde vakum makinesiyle çıkartılmalıdır. Kimyevi madde çıkarıldıktan sonra gövde de yazılı olan üretim tarihi kontrol edilmeli ve kullanım süresi dolmuş ise gövde hidrostatik teste sokulmalıdır. Kullanma süresi dolmamış ise dolum işlemlerine başlanabilir.

Tüpün içi tamamen arındırılır ve vakum makinesi içine tüpteki toz boşaltılır. Ardından gövde üzerinden odlu vananın içi sökülüp temizlenir. Manometre kontrol edilir. Contalara bakılır ve yenileriyle değiştirilir. Bu işlemler bittikten sonra vana tüpün üzerine konup kapatılır. Vana iyice sıkıştırılır. 18 bar azot sıkılır. Son olarak tüpte basınç kaçağının olup olmadığını öğrenmek için su testine sokulur.

Pim, mühür ve etiketleme yapılır.

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD

SATIŞ       Veli KARABOĞA

TLF            0216 641 50 84

Gsm           0532 711 74 23

Gsm           0532 703 75 09

FAX            0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

E-mail       info@karabogamuhendislik.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: 4B Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.