Yangın Sprink Tesisati

heading

Olası yangınları tamamı ile söndürmek ya da etkisini azaltmak için kullanılan yangın sprink sistemleri, yangın nedeni ile meydana gelen olumsuzlukları en aza indiriyor. Sulu söndürme sistemi olarak da bilinen yangın sprinklerine olan ilgi son dönemlerde artmıştır. Bu sistem sayesinde birçok yangın başlangıç aşamasında söndürülmüş ve alevlerin etrafa yayılması engellenmiştir.

     Islak ve kuru yangın sprink tesisati isteğe ve ihtiyaca göre tercih edilmektedir. Islak sprink sistemlerinde boru içerisinde su akmaya hazır bir haldedir. Bu sayede yangın sırasında su akışı hemen devreye girer ve zaman kaybı olmadan yangına erken müdahale edilir.

     Yangın sırasında oluşan alevin etkisi ile açılan sprinkler, suyun alevler üzerine püskürtülmesini sağlar. Sistem sürekli olarak basınçlı su ile beslendiği için su kesintisi olmaz ve kısa sürede alevlerin sönmesi sağlanır.

     Düşük, orta ve yüksek tehlike sınıflarına ayrılan yangınlar için yangın sprink tesisati da değişmektedir. Her sınıfta ihtiyaca göre farklı sprink sistemleri kullanılmaktadır. Bu nedenle sprink hesabının doğru yapılması ve tesisatın standartlara uygun olarak tasarlanması önemlidir. Sprink sistemleri konusunda firmamıza güvenebilirsiniz.

KARABOĞA MÜHENDİSLİK LTD

SATIŞ       Veli KARABOĞA

TLF           0216 641 50 84

Gsm          0532 711 74 23

Gsm          0532 703 75 09

FAX           0216 641 50 84

E-mail       info@karabogalar.com

E-mail       info@karabogamuhendislik.com

Adres        Hamidiye Mah. Güler. No: B4 Çekmeköy/İSTANBUL

ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ İÇİN TALEPTE BULUNABİLİRSİNİZ.