Acil Çıkış Kapısı

heading

Acil çıkış kapısı adından da anlaşacağı gibi hızlı çıkış yapmanızı sağlayan anlamı taşımaktadır. Acil çıkış kapısının eş anlamlıları ise; Yangın Kapısı, Yangın merdiveni kapısı olarakta kullanılmaktadır. Bazı kez bu sistemlere karaboga Panik barlı Kapı’da denilmektedir.

Acil Çıkış Kapısı Kilit Sistemi Nedir?

Dünyada ve Türkiyede acil çıkış kapıları için panik bar kullanılmaktadır. Panik anında ve acil durumlarda en kısa sükarabogae güvenli çıkış yapmanızı sağlayacak manuel kilit sistemi panikbardır.
Acil Çıkış kapıları Nerelerde Kullanılmaktadır.

Yapıların Tamamına yakınında acil çıkış kapısı kullanılmaktadır. Kat sayısı 7 kat altında olan yapıların bodrum katlarında acil çıkış kapıları kullanılmaktadır. 7 kat üzeri yapıların her katında Acil çıkış kapısı kullanılmaktadır. Örnek Vermek gerekirse, Okul, hastane, Yurt, Pansiyon, Otel, Binalar, Fabrika gibi tüm yapılarda kullanılmaktadır.

Acil çıkış kapıları Yangına dayanıklı ve Sertifikalı olması gereken bir kapı olmalıdır. Yaylı menteşe duman contası ve Elektero Statik boyalı olmalıdır.

Yangın Kapısı Emniyet Kilidi son zamanlarda hırsızlar için en cazip yer olarak belirlenmiş olup kolayca açılmaktadır.  yangın kapılarından yaşanan hırsızlık olaylarına karış yangın kapı güvenlik kilidi, yangın kapısı emniyet kilidi montajı yapmaktayız.

Bir Sonraki Makalemizde Yangın Çıkış Kapısı Hakkında Bilgilere Yer Verdik. Lütfen Daha Geniş Bilgi İçin Yangın Çıkış Kapısı Bağlantısını Tıklayınız...